Bryczką do ślubu – wady i zalety

W odróżnieniu od poprzednich artykułów, w tym omówimy troszkę inną formę „pojazdu” ślubnego. Nie ma tu błyszczącej karoserii, ani ryku silnika, ale za to jest para kopyt i wesołe rżenie. Upodobania i gusta ludzi są przeróżne. Jedni wolą sportowe, szybkie wozy, a inni folkowe, tradycyjne bryczki ciągnięte przez wystrojone konie.

Jakie są zalety bryczek? Niewątpliwie, swojski, folkowy styl, wprowadzający atmosferę tradycyjnej uroczystości, oraz swego rodzaju manifestację przynależności lokalnej. Wiele osób utożsamia też bryczki z karocą, niczym z bajek o Kopciuszku, pędzącym na bal piękną karocą wyczarowaną z dyni. Para Młoda podczas jazdy, może pokazać się przechodniom, pomachać, czuć się zauważonymi i podziwianymi. Tego dnia nowożeńcy chcą być w centrum uwagi.

Czy urocze bryczki mogą mieć wady? Otóż tak. Przede wszystkim nie chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Deszcz, mróz, wiatr – to wszystko może sprawić, że romantyczna przejażdżka z domu do kościoła przerodzi się w horror, pełen strachu o misterność pracy sztabu fryzjerek, stylistek i szwaczek. Niestety pogoda jest tą częścią, na którą Para Młoda nijak nie ma wpływu i akurat tej kwestii swojego wesela nie może zaplanować. Kolejną, często wymienianą wadą jest obecność koni. Są one żywymi stworzeniami i ich reakcji człowiek również nie jest w stanie przewidzieć. Warunki pogodowe, czy warunki na drodze mogą wywołać niepożądane efekty, konie mogą się szarpać i nie słuchać woźnicy. Dodatkowo, jak każde zwierzę, konie mają swoje potrzeby, które załatwiają często w mało elegancki sposób i w zupełnie nieodpowiednim czasie.

Bryczki mają tyle wad co zalet. Z pewnością wyglądają uroczo i warto brać ją pod uwagę podczas wyboru pojazdu ślubnego, ale należy brać pod uwagę jej wady i zaplanowanie drogi z rozwagą.

 

Jeżeli jesteście jednak Państwo zwolennikami dobrze prezentującego się samochodu, zapraszamy na Samochód do ślubu Nowy Sącz  www.samochodyretro.com.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2017: Pokoje | Hotel | Restauracja Żywiec