Dj czy orkiestra – dylemat Młodej Pary

Jako organizatorzy przyjęć weselnych, mamy do czynienia z różnymi sytuacjami, jesteśmy jednak po to aby pomóc wam w jak najlepszym przygotowaniu tego jedynego dnia w życiu. Pragniemy aby został on miłą pamiątka na całe życie, aby goście którzy będą świętować razem z wami mogli wam pogratulować organizacji. W dzisiejszym artykule poruszymy temat muzyki, który odgrywa istotna rolę w całym przyjęciu weselnym. Zasadniczo mamy 3 wybory: albo organizujemy grane wesele, albo małe przyjęcie okolicznościowe bez muzyki. W momencie gdy przyjęcie będzie grane do wyboru mamy: dj-a lub orkiestrę weselną.

Na kogo się zdecydować? Kto lepiej wywiążę się ze swoich zadań? Dzisiaj udzielimy wam kilaka rad, które pomogą w wyborze, bo decyzja ostateczna będzie oczywiście należała tylko do Was.  Nie zależnie czy wybór padnie na orkiestrę czy też dj-a istnieją wspólne wyznaczniki do których muszą dostosować się jedni jak i drudzy. Musisz pamiętać o tym, że obecnie nie liczy się jedynie jakość muzyki, ale również odpowiednie podejście do gości, ilość i długość przerw, sposób prowadzenia i zabawiania gości, oraz co robi się coraz bardziej modne trzeźwość. Zawsze pamiętaj o spisaniu umowy, gdzie będzie zawarta całkowita cena, zaliczka, liczba dni i w jakich godzinach. Klauzula co się stanie w przypadku rezygnacji dj-a czy orkiestry i kilka innych  rzeczy.

Kapela weselna

Zespół weselny  to grupa zazwyczaj 4 – 5 osób, odpowiedzialnych za udane poprowadzenie przyjęcia weselnego. Składająca się z  solisty lub solistki (lub obydwu tych osób), jak również gitarzysty, perkusisty oraz klawiszowca. Dla dużej liczby osób organizujących przyjęcie weselne orkiestra jest jednym z najważniejszych elementów, bez ich obecności to nie wesele. Plusem wyboru orkiestry, jest na pewno muzyka grana na żywo, zupełnie inaczej brzmią kawałki biesiadne puszczane z laptopa nie mają takiego klimatu. Dużo zależy również od tego, jakich gości postanowimy zaprosić. W momencie gdy przeważającą liczbą będą osoby starsze, na pewno lepiej się im będzie bawiło przy muzyce granej przez kapelę. Ich mentalność oraz przyzwyczajenie do organizacji takich imprez, nie pozwoli zaprosić nikogo  innego jak tylko zespół. Jeżeli zespół jest ambitny, często będzie urozmaicał swoje występy: doda ciekawe wstawki z różnych instrumentów muzycznych jak saksofon, skrzypce, akordeon, co na pewno wniesie pewnego rodzaju świeżość w grany utwór.

Orkiestra weselna - muzycy grają na przyjęciu weselnym.

Dużą zaletą w porównaniu do dj-a, jest fakt iż orkiestra przyjedzie do nas do domu, będzie towarzyszyć Młodej Parze podczas Błogosławieństwa, w drodze do kościoła, oraz lokalu. Dj nie pozwoli sobie na taki luksus, nie zabierze ze sobą całego sprzętu i nie zagra dla gości czekających na wyjście Pani Młodej z domu, nie zabawi gości jadących autobusem, a czasem droga bywa długa.

DJ

Nie ukrywam, że w dobie ciągłej informatyzacji oraz cyfryzacji skusił bym się, na prowadzenie przyjęcia weselnego przez dj-a. Pomimo tego, że nie może Towarzyszyć Młodym pomiędzy domem – kościołem – lokalem (tutaj możemy zatrudnić samego drużbę), to jednak jest dużo zalet związanych z jego zatrudnieniem. Jeżeli chodzi o jakość wykonywanej usługi w momencie gdy weźmiemy profesjonalistę, możemy być pewni że do samego rana zapewni nam świetną zabawę. Ludzie, którzy grają całą noc nie okłamujmy się muszą odczuć zmęczenie i jednak koło godziny 3 nad ranem tracą swój animusz. Co innego dj on tylko dogląda swojego sprzętu i miksuje raz za razem nowe utwory.

dj na wesele

Piosenki puszczane przez dj-a będą brzmiały jak te, które znamy z dyskotek lub radia mogą być lekko pod miksowane, jednak ich jakość na tym nie straci. Niestety orkiestra, nie zawsze jest w stanie wykonać każdego numeru aby brzmiał dla ucha dobrze. Dj jest w stanie zagrać praktycznie wszystko, w czasach internetu jeśli nawet czegoś nie posiada szybko może pobrać i zagrać, kapela nie wykona wszystkich życzeń muzycznych o które prosimy.

wesele z dj-em

Jeżeli chcemy zaimponować gościom, możemy poprosić o wynajęcie maszyny do domu, dodatkowych świateł oraz laserów. Pamiętaj, że wszystko to będzie miało wpływ na cenę. Jednak widok może być niesamowity.

Kwestia finansowa

Kwestia ceny może być sprawą neutralną, wszystko zależy od tego, jak doświadczony oraz renomowany zespół czy dj ma grać na naszym przyjęciu. Osoba rozpoznawana z wyrobioną marką za swój występ krzyknie sobie zdecydowanie więcej. Jednak informacją, jaką należy poruszyć oraz której można użyć przy negocjowaniu cen szczególnie z dj-em jest fakt, że ten ostatni zazwyczaj swoją pracę wykonuje sam, bądź ma jedną osobę do pomocy. Orkiestra mimo wszystko to kilka osób, które będą musiały się podzielić.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2017: Pokoje | Hotel | Restauracja Żywiec